Fashion Revolution

Calling all fashion revolutionaries!

Tak trochu navazujeme na náš přechozí článek o Slow Fashion, přečíst si ho můžete zde. Víte co je to vlastně kampaň Fashion Revolution, jak vznikla a co je hlavní myšlenkou?

Možná je vám známo, že Fashion Revolution je celosvětová kampaň, že se týká něčeho kolem oblečení, ale možná ne všichni víte, co bylo podnětem. Ve své podstatě vznikla jako reakce na katastrofický pád budovy Rhana Plaza v Bangladéši. Bohužel, za vším stojí pramalá bezpečnostní kontrola a šetření všude, kde se dá. Celé toto neštěstí způsobilo přes tisíc úmrtí a tisíce zmrzačených pracovníků, kteří si své následky ponesou až do konce života. Týká se to lidí, kteří možná šili právě vaše oblečení. Schválně se zkuste podívat, kolik najdete ve svém šatníku oblečení se štítkem „made in Bangladesh“.

Bohužel, asi to nebylo dostatečné ponaučení nebo je to možná naprostý nezájem, ale i v dnešní době najdete továrny, kde pracovníci zažívají jak psychické, tak fyzické týrání, nedostatečnou bezpečnost práce a nakonec třeba nevyplacení mzdy. Sami se zkuste vžít do role, že pracujete 60 hodin týdně a nakonec svou výplatu ani nedostanete nebo dostanete smutných 60 dolarů. Věřte nebo ne, takových lidí ve fashion průmyslu je téměř 40 miliónů.
Hlavní myšlenkou Fashion Revolution je, že věří v módní průmysl, který si ve stejné míře váží lidí, životního prostředí, kreativity a výdělků a snaží se, aby se veřejnost o těchto praktikách dozvěděla a hlavně, aby se zajímala.

Fashion Revolution Day většinou vyvrcholí 24. dubna, kdy je výročí pádu Rhana Plaza. Letos však vyšlo výročí na neděli a proto se tento rok koná Fashion Revolution Week.
Zapojit se můžete i vy! A je to naprosto jednoduché.

  1. Vyfoťte se v oblečení naruby, tak, aby byl vidět štítek se jménem značky nebo výrobce
  2. Nahrajte fotku na sociální sítě
  3. Označte svou fotku @značka a #whomademyclothes. Zeptejte se tak značek, kdo vyrobil vaše oblečení.

Například to může vypadat takto: Hey, @H&M, #whomademyclothes?

V Rebelion jsme se rozhodli podpořit tuto akci také a zároveň se tomu budeme věnovat nejenom jeden den nebo týden, ale po celý rok. Zároveň to spojíme se Slow Fashion, která je pro nás také důležitou myšlenkou. Jednou měsíčně uspořádáme v našem podloubí market. A zapojit se můžete i vy! Přineste nám své oblečení, které už nemá ve vašem šatníku místo. Společně to vybereme a nachystáme. Na marketu to prodáme za vás a celou částku z každého prodaného kusu vám proplatíme. Náš první market startuje již příští pátek, 29. 4. 2016 v 17:00.

Připojit se můžeš zde.

Přidáte se k nám?

#pureperfection #rebelionrevolution

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *