EXI(S)T 2017: výjimečnost lokální tvorby

Inspirace zkoncentrovaná v nových kolekcích zrcadlí individualitu a potenciál každého z tvůrců

Co je to vlastně ten EXI(S)T? Jedná se o mutaci Exit, což je každoročně připravovaná prezentace absolventských prací posledních ročníků Fakulty mutlimediálních komunikací Univerzity Tomáš Bati ze Zlína. Právě zmíněný EXI(S)T je módní událost pořádáná absolventy Ateliéru Design Oděvu. Absolventi ji vnámají jako startér, odrazový můstek a oslavu jejich tvorby. Loni měl událost EXI(S)T na starosti talentovaný, dnes již v módních kruzích velmi známý, Jan Černý. Letos se o celou akci postará absolventka a začínající designérka Vivien Babicová.

Letošní událost bude poukazovat na problematiku fast fashion, nebo-li „rychlé módy“. EXI(S)T bude interpretovat vnímání studentů na aktuální dění světa. Jejich inspirace zkoncentrovaná v nových kolekcích zrcadlí individualitu a potenciál každého z 15 tvůrců. Nové kolekce budou odkryty v sobotní podvečer 17.6. 2017 ve Zlíně. Celá událost proběhne v nově zrekonstruovaném prostoru bývalé Baťovy továrny, v pasáži domu OD 13. Celý večer zakončí oficiální afterparty v Bloku 12, kde se můžete těšit na zaručený hudební zážitek díky Veronice Ruppert, The Rabbeats a dalším.

Absolventské práce se přesně o týden později, tj. v pátek 23. 6. 2017, přesunou do brněnského Rebelion store, který se zaměřuje na prezentaci českých a slovenských návrhářů a designérů. Událost EXI(S)T x REBELION resee & shop 2017, představí mladé talenty a jejich vybrané modely brněnské veřejnosti. Ta bude mít možnost si prezentované návrhy nejen důkladně prohlédnout, ale také zakoupit a seznámit se se samotnými autory. Pro Rebelion store jsou to už druhé v pořadí pořádané ozvěny módní události EXI(S)T. Při minulém ročníku představil brněnské scéně část kolekcí Denisy Dovalové, Michaely Hriňové, Marie Pivkové a dalších.

Prodej vybraných kousků absolventů ADO bude startovat od 10:00. Od 18:00 se můžete těšit na již tradiční Rebelion party, která proběhne v Rebelion store za hudebního doprovodu DJky KTVA (Kristýna Coufalová). Zároveň budete mít možnost při drinku pohovořit a podělit se o dojmy z prezentovaných modelů se samotnými designéry.

vizuál EXI(S)T a EXI(S)T & REBELION: Libor Stuchlík
Fotograf: Alexander Bel

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *