MeDusa: Kabelky s příběhem

Každá je originál…

Pokud nás sledujete nebo k nám chodíte do storu, tak určitě víte, že veganské kabelky MeDusa jsou naší nedílnou součásti. Kabelky, které jsou s námi od úplného začátku, jsou prací dvou izraelských návrhářek Adi Gal a Gili Rozin. Pokud jste o kabelkách MeDusa ještě neslyšeli, jste na správném místě. Pomalu, ale jistě se dostávají do celého světa a oblíbily si je i takové hvězdy, jako je Jennifer Lopez. V České republice je ale nekoupíte nikde jinde. Spolupracujeme přímo s designéry z Izraele a díky tomu je seženete pouze u nás.

Jak jsme již zmínili, kabelky jsou vyrobeny z vegan recyklovatelného materiálu, na čemž si MeDusa velmi zakládá. Zároveň je každá kabelka “handmade”  včetně reliéfních vzorů , které si dělají návrhářky samy . Mezi kabelkami najdete základní barvy černou a bílou, ale určitě je vidět, že se tvůrci výraznějších barev vůbec nebojí. A to nás na kabelkách baví. Dámy, určitě máte doma každá černou kabelku, ale co taková ostře žlutá, modrá, červená či zelená? Výrazná kabelka umí u jednodušší outfit pozvednout na novou nápaditou úroveň.

Všechny kabelky vznikají v dílně v Tel Avivu, kde má MeDusa zároveň své studio.

Pro letošní ročník Filmového festivalu v Karlových Varech si naši žlutou kabelku Slim Clutch vybrala i herečka Eva Josefíková.  Kabelka krásně doplnila šaty od návrháře Pavla Brejchy. Uznejte, nevypadala nádherně?

První kolekce, kterou jsme u nás v Rebelion store představili, byla inspirovaná barvami a tvary podmořského světa. A jelikož je kolekce oblíbená jak u nás, tak u návrhářek v Tel Avivu, staly se kousky carry-overy značky Medusa. V kolekci najdete psaníčka, které autorky tvoří nejvíce, stylové unisex batohy, shoppery, peněženky a naše oblibené, jak my říkáme, bombičky. Kolekce je extravagantní, ale zároveň velmi nositelná a ženská.

Pro rok 2016 si autorky připravili novinky pod souhrnou kolekcí REFLECTIONS. Typické lisované vzory návrhářky nahradily geometrickými tvary a 3D efekty.

“Při vzniku nové kolekce byla prvotním východiskem vzpomínka. Co je to vzpomínka? Jaké zkušenosti jsou zapamatovatelné? Jaké smysly jsou nejvíce spojené se vzpomínkami? Probírali jsme s přáteli a rodinou, na jakou první vzpomínku si pamatují. Od počátku jsme se zaměřily na přetvoření abstraktního, beztvarého, nejasného konceptu do hmatatelného a reálného produktu. Tak začala naše cesta k letošní kolekci,” říkají Adi Gal a Gili Rozin

Veškeré kabelky získaly čistý design, zmizely veškeré ornamenty a dokonce originální ražení, . Z kolekce vymizela i umělá kůže a zůstalo pouze čisté 100% vegan PVC. Pro tuto kolekci jsou ale opět ztěžejní zajímavé a výrazné tvary. Co jste v předchozích kolekci neviděli, jsou zlaté řetízky a doplňky. Ty přidávají kabelkám na eleganci a luxusu. Adi Gal a Gili Rozin zkrátka vytvořily odlišnou kolekci, než je pro MeDusu typické. Nedostatkem inspirace ale určitě netrpí a my už se teď nemůžeme dočkat, čím nás překvapí příště.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *