Nauč se šít!

Společně s mým krejčím jsme se rozhodli, že by mohlo být zajímavé přiblížit veřejnosti, jakým způsobem vznikají módní kousky. Člověk musí být velmi pečlivý a velmi trpělivý, ale výsledek stojí za to. Proto jsme se rozhodli, že v naší dílně nad Rebelion store spustíme kurzy šití pro brněnskou i přespolní veřejnost. První skupinu už máme za sebou a nyní se základy šití učí pět nových skupin, zatímco zájemci z první várky začátečníků pokračují v navazujících pokročilých kurzech.

Na začátek bychom vám rádi představili, jak celý kurz šití probíhá. Máte možnost si vybrat z 5 termínů (pondělí – pátek). Celkově absolvujete v rámci kurzu 14 hodin, které jsou rozděleny po 2 hodinách do 7 týdnů. Vysvětlíme vám, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jaké jsou základní typy strojů (klasický, overlock, coverlock) a jakým způsobem fungují, jaké jsou typy švů a k čemu se používají. Většinu času v kurzu ale strávíte samotným šitím, a to jak na stroji, tak ručním šitím. Celým kurzem vás provede můj zkušený krejčí, střihač a návrhář, Tomáš Dočkal a zkušená lektorka Hana Staňková, která má za sebou letité zkušenosti jak s šitím, tak s výukou na střední škole umění a designu .

Z kurzů si odnesete povlak na polštářek, kosmetickou taštičku – tady se naučíte správně všívat zip, tašku nebo batoh a na posledních 3 lekcích si ušijete vlastní triko – zde se naučíte vytvořit střih a pořádně využijete overlockový stroj. Látky si každý účastník nakupuje sám, a to dle svého vkusu. Zároveň ale plánujeme, že vám budeme moct nabídnout i základní barvy látek přímo v našem ateliéru.

V pokročilých kurzech šití už trochu přitvrdíme. Ušijete si mikinu, stylové tepláky a šaty. Důležitou součástí je i tvorba střihů a technika přípravy návrhu před samotným šitím.

Naše kurzy nejsou určeny pouze pro dámy, ale i pro pány. Ti si samozřejmě z pokročilých kurzů odnesou místo šatů například kraťasy.

Pro ty z vás, kteří by kurzy šití v Brně časově nestíhali, připravujeme víkendové workshopy!

Pokud máte v šití již nějaké zkušenosti, můžete navštívit naši otevřenou šicí dílnu. Stačí si zavolat a nahlásit, který den a na jak dlouho byste stroje potřebovali. Kapacitu máme 4 místa na klasický stroj a 1 místo na overlock.

Možná máte někteří strach, že by vám to nešlo, ale po první skupině můžeme říct, že počáteční strach rychle překonáte a v šití téměř jistě najdete zalíbení. Tomáš je trpělivý lektor, takže se nemusíte vůbec obávat.

Jakmile skončí aktuální skupina, tak si dáme malou pauzu, ať si můžete pořádně užít léta . Mezitím převlečeme Rebelion atelier do nového kabátku, abychom v září mohli opět pokračovat ve velkém stylu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *