ANOUK DE POULAIN: Oblečení, které voní francouzskou elegancí

Minimalistická. Nekomplikovaná. Občas detailem hraje na efekt…

ANOUK DE POULAIN, jméno, které by každý, kdo žije v Brně a zajímá se o módu, měl znát. Anouk se stala součástí našeho storu v červnu letošního roku a okamžitě si získala velkou oblibu u klientek, které hledají kvalitní produkty. Produkty, které splňují požadavky minimalismu, nadčasovosti a jak říká její okolí, se špetkou francouzské elegance.

Ahoj Anouk, první věc, na kterou se tě zeptám je, kdy vlastně vznikla ta myšlenka, že začneš šít a vytvářet vlastní kolekce?

Já nad tím moc nepřemýšlela, ono se mi to přihodilo tak hezky samo a lehce. Přirozeně to vyplynulo. Od malička jsem ujížděla na babiččině šlapacím stroji a pak sama sobě šila oblečení, protože se mi nelíbilo to v obchodech. O pár let později mě poprosila kamarádka o tričko pro ni a po čase jsem se šitím začala živit.

Tvoříš pod značkou ANOUK DE POULAIN, rozjela se značka okamžitě?

Jak se to vezme. ANOUK DE POULAIN i píše. Od čtrnácti. Pod stejným jménem i šije. Nějaký čas pod stejným jménem i pletla. Je součástí mého života, nejde oddělit a tím pádem ani časově ukotvit.

Jaká je tvá tvorba?

Minimalistická. Nekomplikovaná. Občas detailem hraje na efekt. Někteří říkají, že voní francouzskou elegancí. Ráda šiju šaty, kterým sluší ženy, co je nosí.

Tvé kolekce jsou tvořeny pro ženy, přemýšlela jsi, že bys někdy udělala kolekci i pro muže? 

Ano, už pár let s tou myšlenkou koketuji. Nejdřív ale chci najít spolutvořitele – muže, který by mi pomohl nakreslit obrysy k vybarvení, a určil hranice, kdy se ještě bude v tom oblečení cítit jako muž. Přeci jen úplně nevím, co bych jako muž chtěla nosit

Veškerá tvá tvorba probíhá v ateliéru v Brně, můžou si zákaznice k tobě do ateliéru přijít a něco si zakoupit? Kde všude prezentuješ své kolekce?

Ano, po domluvě je možné do ateliéru přijít. Většinou tam mám jen pár kusů z posledních kolekcí, protože nemám ráda, když šaty moc dlouho čekají na ramínku. Raději šiji přímo pro konkrétní budoucí majitelku. Moji tvorbu můžete zakoupit na několika e-shopech a v kamenných obchodech v Brně, Ostravě a Praze.

Z jakých materiálů tvoříš? Pochází materiály od lokálních výrobců?

Mám ráda přírodní materiály, v poslední době jsem si hodně oblíbila lněný úplet. V zimě hřeje, v létě chladí, je neuvěřitelně příjemný na těle. Pak šiji z kvalitního viskózového úpletu českého výrobce, pleteniny a další látky jsou z Itálie.

Šiješ si vše sama nebo máš i nějaké pomocníky?

Sama. Od první myšlenky, přes papírový střih, stříhání látky (ten rozdílný zvuk nůžek stříhajících na různých stolech), sešití, zabalení a odnesení na poštu.

U nás v Rebelion store je momentálně k prodeji průřez kolekcemi Malou a Babou, jak kolekce vznikaly? Kde jsi hledala inspiraci?

Vznikaly asi jako vše ostatní, nechala jsem myšlenky vyznít, objevily se mi pod rukama. Inspiruje mne okolní svět, knihy, umění, lidé, kterými se obklopuji, květiny, světlo v závěsech, ticho u ranní kávy a další krásné maličkosti.

Máš už plány na další kolekci? Prozradíš jaká bude?

Usmívám se nad tou otázkou. Poslední dobou žiju zen, tady a teď. V hlavě mám spoustu nápadů, záleží jen na tom, který se přihodí jako první.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *