PAON LABEL

Do Rebelion store míří nová česká značka Paon label! Značka Paon, tvořená Andreou Kopalovou a Togi Burmaa se zaměřuje na ruční výrobu dámského prádla, které je svůdné, pohodlné a určitě i netradiční. Dohromady je spojil školní projekt, kde bylo úkolem vytvořit virtuální projekt. Do projektu se ponořili natolik, že se rozhodli ho zrealizovat. Značku Paon vám představíme v rámci oslav 2. narozenin Rebelion store.

FAKTICKY

Petra Bindr a Barbora Nováková, dvojice designérek tvořící značku Fakticky, našli společnou zálibu v betonu. Zaujala je jeho tvárnost, strohost a zdánlivá nedokonalost, která dokáže působit překvapivě křehce. Jsou fascinovány krásou surových minerálů a drahých kovů v kontrastu s industriální povahou betonu. My jsme fascinování také, co vy? Odkaz na eshop zde.

REBELION NA COLOURS!

S Rebelion store jsme letos poprvé vyrazili do design zóny Colours of Ostrava 2017. Kromě své vlastní RBLN kolekce jsme prezentovali značky jako jsou Oneday, Laformela, AlexMonhart, Medusa a další. Mimo jiné jsme sdíleli stan s designérkama značky betonových šperků Fakticky, které nás nadchly natolik, že je můžete od srpna zakoupit i v našem brněnském storu. 

NOVÁ RBLN COLLECTION

Pro letošní RBLN kolekci jsme zvolili barvy jako je starorůžová a béžová, ale zůstává i tradiční bílá a černá. Základem je vždy střih a použitý materiál. Letošní kolekce je tvořena kombinací kvalitní viskózy a elastanu, ale nechybí ani teplákovina. Celá kolekce se nese ve sportovně elagantním duchu. Veškeré okraje oblečení zůstávají nezapraveny. Celou kolekci si můžete prohlédnout na našem eshopu.

ONEDAY

One day je česká módní značka, která vznikla v roce 2016 díky společené vizi Alžběty Straussové a Martiny Skalické. V kolekcích najdete převážně dámské oblečení a doplňky, které svojí nekomplikovanou rafinovaností umožňují příjemné nošení ve všech možných situacích, jak přes den, tak na večer. Věři, že vlastnění originálu nemá být výsadou, ale svobodnou volbou.Na storu vítáme první část z nové kolekce jaro/léto 2017.

JANA ROLLO

Na storu jsme již přivítali české značky Kabinet, Samesis, novou kolekci Buchy a tentokrát je nám ctí vám představit šperky designérky Jana Rollo. Česká designérka Jana Rollo po studiu VŠUP v Praze a pařížském IFM zakotvila v samotném centru zvučných jmén módního světa, v Paříži. Inspiraci nachází v živé přírodě, ale i ve světě technologií a architektury. Nejenže v Paříži rozvíjí svou tvorbu, ale své dovednosti a um předává i luxusním mezinárodním značkám.

FASHION REVOLUTION

Jako každý rok i letos proběhne fashion revolution week, a to 24. – 30. 4. 2017. FRW připomíná kataftrofický pád textilní továrny Rana Plaza v Bangladéši, při kterém přišlo o život přes 1000 pracovníků a dalších 2500 bylo zraněno. Ptejte se a chvíli se zastavme a zapřemýšlejme, kdo stojí za výrobou oblečení, které kupujeme ve fast fashion řetězcích, v jakých podmínkách oblečení vzniká a zda je v pořádku, že švadleny za svou práci dostávají mizernou almužnu.

SAMESIS

Do storu jsme přizval další tvůrce autorských šperků. Dvojčata Katarína Plevová a Lucia Plevová, designérky značky Samesis, vytváří jedinečné šperky za použití netradičních materiálů jako je šperkařských cín a dřevěný uhlík aj,. v kombinaci s chirurgickou ocelí. V kolekcích najdete organické minimalistické sety, ale i výrazné masivní kousky s tajemným syrovým nádechem. 

LAFORMELA

Do našeho storu dorazila nová kolekce oversize mikin Laformela. Kolekce mikin Vintage Porn je u nás k zakoupení ve 3 barvách, černá, modrá a červená. Mikiny jsou určeny jak pro pány, tak i dámy. Vyrobeny jsou z příjemné teplákoviny střední gramáže, takže je unosíte jak na jaře, tak i při chladnějších letních dnech. Mikiny můžete zakoupit jak u nás ve storu, tak i na našem eshopu.

ANDREA VONKOMER

Nové jméno u nás v Rebelion store! Andrea Vonkomer je slovenská návrhářka, která u nás prezentuje své naprosto dokonalé plédy. Plédy jsou vyrobeny z 50% z merino vlny a dostupné jsou v 6 barevných provedení jako je smetanová, medová, fuchsivoá a další. Plédy máme s  kapsami, či bez kapes. Látka má pletený 3D vzor, který připomíná bodlinky, které krásně drží svůj tvar. Dostupné jsou jak na naší prodejně, tak i na našem eshopu. 

OZVĚNY MALÉ NOCI MÓDY

Navazujeme na první ročník Malé noci módy, a to na její Ozvěny. Ozvěny dají studentům a prezentujícím na Malé noci prostor pro přímý prodej svých modelů, které jste mohli vidět na přehlídkách. Těšit se můžete například na modely Jana Smejkala, Johany Skálové, Adély Mitrengové a další. Modely budou k zakoupení od 10:00 a od 18:00 se můžete těšit na Rebelion afterparty. Budeme se těšit a 24. 2. 2017 naviděnou!

KABINET

Česká značka šperků Kabinet vznikla v roce 2011 a byla založena Kristýnou Pleskovou a Pavlínou Bubnovou, které nachází společnou řeč v lehce bizarní estetice a v zaujetí jedinečnou poetikou sbírek kuriozit. Spojujícím prvkem je i zkoumání tvarů, zájem o moment organického růstu, bujení a práci se strukturami. V Rebelion store najdete průřez kolekcemi Crystal a Cosmic, kde se objevují materiály jako je porcelán, dřevo, titan a další.  

SIBLINGS DESIGN

Nově si u nás ve storu můžete prohlédnout práci českých designérů SIBLINGS DESIGN. Sourozenecké duo Kristýnu a Tomáše spojuje láska k poctivému řemeslu a minimalistickému designu. Společně tvoří takové produkty, které by měly mít další přínos. Proto u některých svých produktů pracují s recyklací, u jiných zapojují chráněné dílny. Těmeř všechny produkty jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

ALGEBRA FASHION

Algebra Fashion je brněnský pánský brand, který spolu založili designéři Rafael Cantillo a Ondřej Petráš. Label Algebra se zaměřuje na výrobu skvěle padnoucí košilí ze všech možných materiálů, jako je například flanel, denim a nechybí ani stylové potisky. Vše je samozřejmě v nejvyšší kvalitě. Kromě košílí můžete v jejich sortimentu najít vesty, kabáty. Samozřejmostí je i ušití košile na míru.

MEADOWS

V Rebelion store se zaměřujeme na české návrháře a designéry, kteří tvoří prvotřídní módu. Tentokrát jsme vyzkoušeli něco nového, a to přímo doplněk do vašich domovů. Luxusní vonné svíce Meadows jsou s láskou tvořeny v Praze. Pečlivě vybrané lokální i globální složky mají punc vynikající kvality – kvalitní knot z egyptské bavlny, který nečerná, sójový vosk a další. Přijďte si přivonět a třeba zrovna jednu odnést domů. 

GEOMETRICA

Vítáme novou českou značku designových šperků Geometrica. Šperky Geometrica začala v letošním roce tvořit designérka Tereza Sekyrová, která si pro svou tvorbu vybrala vysoce odolný materiál – speciální  umělý kámen Corian, který se používá jako povrchový. Šperky Geometrica mají čístý minimalistický design. U nás na storu najdete náramky, ale i náhrdelníky, které jsou ve tvaru čtvrce či trojúhelníku.

STINAK

Česká značka Stinak přináší jiný pohled na oblékání můžu. Je extravagantní, nadčasová a zakládá si na těch nejkvalitnějších materiálech jako je hedvábí, kůže a další. Stinak je pánský brand, jehož návrhář, Vladimír Staněk, není na poli české módy žádným nováčkem. Většina z vás ho může znát jako hlavního návrháře pro pánskou část české značky Pietro Filipi. Rebelion store je jediným storem v Čr, kde lze zakoupit kolekci značky Stinak.

1. NAROZENINY

Myšlenka prostoru, který by v Brně prezentoval české a zahraniční návrháře, vznikla v červnu roku 2015 a již 16. října 2015 Rebelion store poprvé otevřel své dveře. A to je potřeba náležitě oslavit! Proto bychom vás rádi pozvali na oslavu prvního roku Rebelion store, která se bude konat 14. 10. 2016 od 18:00. O skvělý kávový zážitek se po celý den budou starat pánové z Rebelbean.  Těšíme se na vás!

FASHION BAZAR

Ve spolupráci s Michaelou Salačovou a jejím CoolBrnoBlog, pořádáme druhý fashion bazar, a to 16.9.2016 v průjezdu vedle Rebelion store, na adrese Jakubská 123/5, Brno. Tentokrát věnujeme 50% výtěžku z prodeje na OS Dejte nám šanci, které se stará o nemocné, hendikepované psi a zároveň slouží jako psí hospic. Tentokrát jsme pro vás módní kousky vybrali sami a doufáme, že se vám budou líbit!

THE G CLOTHING

V Rebelion store jsme se tentokrát zaměřili pouze na pány a přizvali jsme slovenský pánský brand The Gentlemens. Za tvorbou této mladé značky stojí designér Matej Jurika. TheG je streetová značka, která se snaží přinést do česko-slovenských končin oversize rozměr v oblékání.  V kolekcích této mladé značky najdete longline trika, viskózové košile s prodlouženým střihem, svetry a velmi oblíbené Cardigeny.

ADÉLA PEČLOVÁ

Designérka Adéla Pečlová vytváří šperky, které se odlišují, a to jak použitým materiálem či designem. V každém šperku najdete návrhářčiny studijní kořeny. Je absolventkou ČVUT oboru architektura a stavitelství a studentkou TUL na katedře umění a architektury. Jak sama říká: „Chytne se Tě a nepustí, architekura uplatněná na šperku.“, přesně to jsou šperky designérky Adély Pečlové.

ALEXMONHART

Česká značka ALEXMONHART, která nese návrhářčino jméno, vznikla roku 2012. Značka, která má jasný rukopis a která používá ty nejkvalitnější materiály. Designérka Alex Monhart vyrábí prémiové streetwear doplňky. My jsme pro vás do Rebelion store vybrali právě batohy. A to všechny 3 modely – Urbanus, Primus a Magnus. Všechny batohy se dají složit do praktického psaníčka.

RBLN COLLECTION

Značka Rebelion představila na Reopenning party svou první kolekci – RBLN collection. Za značkou Rebelion store stojí sám zakladatel showroomu, Jaroslav Bičan. Všechny modely této značky byly vytvořeny v Rebelion ateliéru, přímo nad obchodem. Kolekce je vytvořena z kvalitních a komfortních materiálů, které pochází z České republiky. Určena je jak pro muže, tak ženy a z velké části je unisex.

ANOUK DE POULAIN

V Rebelion store vítáme novou návrhářku Anouk de Poulain, která své modely šije, stejně jako my, v Brně. Základním materiálem je viskóza, která je doplněna o podíl elastanu. Nechybí ani nadčasové střihy. V kolekcích najdete barvy jako klasická černá, melange šedá, ale i skořicová apod. Momentálně Anouk de Poulain prezentuje v Rebelion fashion concept store průřez kolekcemi BABOU a MALOU. 

ADO

V pátek 17.6.2016 jsme se zúčastnili přehlídky absolventů Ateliéru oděvního designu UTB ve Zlíně, abychom se seznámili s novými talenty české módní scény. Seznámit s nimi se můžete na naší reopening party již 24.6.2016. Mezi prezentujícími budou například Denisa Dovalová, Eva Papoušková, Terezie Cočevová, Marie Nováková a další. Rebelion store vám přináší exkluzivní prodejní prezentaci čerstvé vlny ADO – Ateliér design oděvu.

REOPENING PARTY

Rádi bychom vás pozvali na naši Reopening party, která bude probíhat 24.6.2016 od 18:00 v nově zrekonstruovaném Rebelion store, kde zároveň představíme naši první kolekci – RBLN collection. Těšit se můžete ale i na nové české značky ANOUK DE POULAIN, šperky Buchy, konopné tenisky Bohempia a další. O ozvučení se postará rovnou 5 DJů. Chybět nebude ani dobré pití a drobné občerstvení.

BUCHY

Do Rebelion store přibyla nová česká značka, tentokrát šperků. Značka Buchy, tvořená Barborou Bucharovou, vznikla v červnu 2014. Typické jsou produkty z lana a provazu, ze kterých Barbora vytváří jedinečné náhrdelníky a náramky.Ráda pracuje i s ostatními materiály, které se ve fashion oblasti běžně nepoužívají, ale hlavním cílem je vytvářet takové produkty, které jsou jednoduché, ale jsou doplněny o netradiční prvky.

LAFORMELA

Naše řady jsme rozšířili o další český brand Laformela. Laformela má na poli české módy své stálé místo a patří mezi uznávané české značky. Za sebou má nejeden MBPFW, ocenění od Czech Grad Design 2014 a další. Za Laformelou stojí česko-slovenská trojce návrhářů, kteří vytváří spojení rebelie, duchovna a nebojácnosti. Momentálně u nás v Rebelion store můžete zakoupit mikiny, které jsou určeny pro milovníky stylových potisků. 

PBG

Do našeho portfolia českých návrhářů přibyla další značka, českého původu, PBGProject Bag Girls se zabývá výrobou praktických, ale velice módních tašek a kabelek. Hlavním cílem PBG je vytvářet takové produkty, které budou splňovat náročné a různorodé požadavky svých  klientů. Hlavními materiály jsou kůže a koženka. Veškeré použité materiály jsou ve vysoké kvalitě a odolnosti.

EIRI

Od března u nás můžete nově zakoupit českou značku Eiri. Za značkou stojí návrhářky Klára Holanová a Iveta Nagyová. Při pohledu na jejich kolekci pochopíte, že hlavním prvkem této kolekce jsou střihy. Nejvíce tuto značku vystihuje její vlastní myšlenka: „…..a style with shape but no rules.“ Eiri umí oslovit své klienty s vyspělým smyslem pro otevřenost, jedinečnost a nebojí se překročit hranice konvencí.

KURZY ŠITÍ

Rebelion nově pořádá kurzy šití pro veřejnost. Kurzy jsme rozdělili na 7 bloků po dvou hodinách. Čili celkově kurz potrvá 7 týdnů ve vámi zvolený den. Celým kurzem vás provede náš lektor Tomáš Dočkal. Tomáš není pouze lektor a krejčí, ale také střihač a návrhář, vlastnící svůj vlastní brand Dotchi. První skupiny začínají 14. března 2016 a už teď víme, že na konci dubna budou začínat další. 

JANA MIKEŠOVÁ

Do našeho brněnského storu přibyla další česká návrhářka. Jana Mikešová a její značka MIK, která je specifická používanými materiály a pletařskými technikami. Kolekce je vyrobena z takových materiálů, jako jsou alpaka, barveného hedvání, mohéru, či merino vlny. Jana Mikešová má za sebou, jako návrhářka, prezentaci své značky na Mercedes Benz Prague Fashion Weekend nebo dokonce IFS London Fashion Week.