kurz_siti_brno

Zajímá vás, jak vznikají módní kousky? Jak vlastně funguje šicí stroj a co vše je potřeba k tomu, aby se něco ušilo? Pak jste na správném místě! Rebelion pořádá kurzy šití a vy si tak můžete vyzkoušet, jaké to je sami si něco ušít. A kdo ví, třeba to budete jednou vy, koho budeme prezentovat v našem storu jako předního českého návrháře. Nikdy není pozdě se naučit něčemu novému!

Kurz šití pro začátečníky je určen pro zájemce, kteří třeba nikdy ani šicí stroj neviděli a rádi by se tomuto řemeslu přiučili. Rádi přivítáme jak dámy, tak i pány. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu. Na starost vás budou mít ti nejlepší z nejlepších! Krejčí, střihač a návrhář Tomáš Dočkal, lektorka SUPŠ s letitou praxí Hana Staňková, mladí talentovaní designéři Jan Smejkal nebo Johana Skálová. Nově se do našeho týmu připojila absolventka SUPŠ Ňů Nguyen, která má na starosti kurzy šití pro maminky začátečnice, ale i klasické kurzy šití pro začátečníky. Každá lekce má kapacitu 4 účastníků. Výjimečně se může stát, že vás bude 5, ale to pouze v případě, že si někdo potřebuje lekci nahradit. Cena kurzu je 1. 900,-

Kurz pro mírně pokročilé je určen zájemcům, kteří mají již začátky za sebou, ale rádi by si své dovednosti rozšířili. Stejně jako kurzy pro začátečníky, i pro mírně pokročilé jsou vyčleněny 2 hodiny po dobu 7 týdnů. V kurzech šití pro mírně pokročilé se naučíte novým technikám, zdokonalíte se jak na klasickém šicím stroji, tak overlocku a projdete si základy tvorby střihu.  Cena kurzu je 2.500,-

Pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale úplně jim nevyhovuje klasický kurz na 7 týdnů, máme připraveny víkendové kurzy. Během jednoho víkendu si projdete stejným vyukovým plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Kurz probíhá v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. Cena kurzu je 1. 900,-

Nově pro vás spouštíme kurzy šití pro maminky začátečnice. Kurz bude probíhat opět 7 týdnů a to ve středy a čtvrtky 10:00 – 12:00. Ve středy se zaměříme na maminky v očekávání. Těšit se můžete na šití čepičky, bryndáčku, zavinovačky, dětského hnízda a kapsy na plenky. Ve čtvrtek zase na maminky, které si svých ratolestí již užívají. Vy se můžete těšít na sovičku (plyšák), tričko, tepláčky a šatky pro malé slečny nebo mikina pro malé pány. Po obou kurzech si odnesete jak ušité vyrobky, tak i návody jak na ně. Cena kurzu je 1.900,-

kurzy_siti_srpen

Průběh lekcí

1_lekce_kurz_siti

1. lekce

Čeká vás první hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit! Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku.

3_lekce_kurz_siti

2. lekce

Poprvé se pořádně dostanete k šití a stříhání látky. V druhé lekci si ušijete vlastní povlak na polštář. Na polštáři se začnete učit držet rovný šev, ale také se poprvé seznámíte s overlockem. Zjistíte, že se vše šije naruby a až hotový produkt přetáčíte na správnou stranu. Připraveny pro vás máme dvě běžné velikosti, ale není problém si určit vlastní.

3_lekce_kurz_siti_rebelion_store

3. lekce

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické tašky nebo batohu. Jaký výrobek zvolíte, to necháme na vás. Při výrobě tašky se naučíte přišívat uši a u batohu zase narážet cvoky. Každopádně vás level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška nebo batoh, vlastní výroby, vám udělají spoustu radosti.

4_lekce_kurz_siti

4. lekce

Momentálně se vrhneme na kosmetickou taštičku. Při šití tohoto produktu se naučíte připravit složitější konstrukci výrobku a především správné přišití zipu. Jakmile se naučíte našívat zip, tak máte z půlky vyhráno. Jen si zkuste uvědomit, kolik máte doma věcí, které mají zip. Kosmetickou taštičku užijete jak každý den, tak se vám skvěle bude hodit na cesty.

5_7_lekce_kurz_siti_brno

5. – 7. lekce

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úplete, neboli pleteninou a vyzkoušíme si zpracovat pružný materiál. Šití trika nám zabere trochu více času, proto jsme ho rozdělili do 3. lekcí. Tentokrát budete naplno využívat overlock a také si projdete rychlým školením o konstrukci  střihů.

kurz_siti_pokrocili_brno

Kurzy šití – pokročilí

Momentálně máte za sebou základy a můžete se vrhnout na složitější techniky šití. V pokročilých vás čekají stylové tepláky, šaty a mikina s kapucí. Pánové můžou ušít šaty pro své partnerky, případně vymyslíme něco, co budete chtít.

Cena kurzu pro pokročilé je 2. 500,-

Rebelion ateliér

Otevřená šicí dílna

Máte již nějaké zkušenosti se šicím strojem, případně jste prošli naším kurzem šití a rádi byste si něco ušili, ale nemáte všechny pomůcky? Pak máte možnost využít naší otevřené šicí dílny!
Otevřená šicí dílna je otevřena pro veřejnost každý všední den 10:00 – 16:45. Kapacita jsou 4 místa. Cena za hodinu šití je 70,-. V ceně jsou zahrnuty různé barvy nití. Káva a voda jsou samozřejmě zdarma. Otevřenou šicí dílnu najdete na adrese Jakubská 123/5, přímo nad obchodem.

Partner kurzů šití

logo_pozitiv-zona-black

Díky našemu partnerovi – Ráj šití – vám můžeme nabídnout ty nejnovější a nejkvalitnější stroje a pomůcky na trhu. Ráj šití je internetový obchod, který prodává šicí stroje, overlocky, coverlocky, mandly, domácí spotřebiče a potřeby pro domácnost. V e-shopu Raj-siti.cz zakoupíte kvalitní domácí šicí stroje a vyšívací stroje světoznámých značek Lucznik, Brother, Janome, Zetina, Bernina, Singer a AEG.
Ke svým šicím strojům můžete v internetovém obchodě Ráj šití dokoupit i overlocky značek Lucznik, Janome, Brother, Bernina a Zetina nebo coverlocky Janome, Brother či Bernina.
Pokud si nejste jistí s výběrem správného stroje, neváhejte se na Ráj šití obrátit. Rádi vám s výběrem pomůžou, my můžeme jen a jen doporučit.