kurz_siti_brno

Zajímá vás, jak vznikají módní kousky? Jak vlastně funguje šicí stroj a co vše je potřeba k tomu, aby se něco ušilo? Pak jste na správném místě! Rebelion pořádá kurzy šití a vy si tak můžete vyzkoušet, jaké to je sami si něco ušít. A kdo ví, třeba to budete jednou vy, koho budeme prezentovat v našem storu jako předního českého návrháře. Nikdy není pozdě se naučit něčemu novému!

Kurz šití pro začátečníky je určen pro zájemce, kteří třeba nikdy ani šicí stroj neviděli a rádi by se tomuto řemeslu přiučili, rádi přivítáme jak dámské, tak pánské osazenstvo. Kurz šití celkově obsahuje 14 hodin, které jsou rozděleny na 7 lekcí po dvou hodinách a probíhá vždy jeden den v týdnu ve stejnou hodinu. U nás vás budou učit ti nejlepší. Krejčí, střihač a návrhář Tomáš Dočkal, lektorka SUPŠ s letitou praxí Hana Staňková a velmi talentovaná Kateřina Čechová, u jejíchž rodiny řemeslo šití vyskytuje již po generace. Každá lekce má kapacitu 4 účastníků. Výjimečně se může stát, že vás bude 5, ale to pouze v případě, že si někdo potřebuje lekci nahradit. Cena kurzu je 1. 900,-

Kurz pro mírně pokročilé je určen zájemcům, kteří mají již začátky za sebou, ale rádi by si své dovednosti rozšířili. Stejně jako kurzy pro začátečníky, i pro mírně pokročilé jsou vyčleněny 2 hodiny po dobu 7 týdnů. V kurzech šití pro mírně pokročilé se naučíte novým technikám, zdokonalíte se jak na klasickém šicím stroji, tak overlocku a projdete si základy tvorby střihu.  Cena kurzu je 2.500,-

Pro ty z vás, kteří by náš kurz rádi navštívili, ale úplně jim nevyhovuje klasický kurz na 7 týdnů, máme připraveny víkendové kurzy. Během jednoho víkendu si projdete stejným vyukovým plánem, tak jako v klasickém kurzu. Nemusíte se tedy bát, že byste o něco přišli. Kurz probíhá v sobotu a neděli 9:00 – 16:00 s 30 minutovou pauzou na oběd. Cena kurzu je 1. 900,-

Nově pro vás spouštíme kurzy šití pro maminky začátečnice. Kurz bude probíhat opět 7 týdnů a to ve středy a čtvrtky 10:00 – 12:00. Ve středy se zaměříme na maminky v očekávání. Těšit se můžete na šití čepičky, bryndáčku, zavinovačky, dětského hnízda a kapsy na plenky. Ve čtvrtek zase na maminky, které si svých ratolestí již užívají. Vy se můžete těšít na sovičku (plyšák), tričko, tepláčky a šatky pro malé slečny nebo mikina pro malé pány. Po obou kurzech si odnesete jak ušité vyrobky, tak i návody jak na ně. Cena kurzu je 1.900,-

kurzy_siti_brno

Průběh lekcí

1_lekce_kurz_siti

1. lekce

Čeká vás první hodina, která je z velké části teoretická, ale nebojte, dostanete se i ke stroji. Hlavně veškeré získané informace se vám budou v budoucnu hodit! Vysvětlíte si, jaké pomůcky jsou k šití potřeba, jakým způsobem funguje šicí stroj, proč se při šití neobejdete bez žehličky a vyzkoušíte si prošívat látku.

3_lekce_kurz_siti

2. lekce

Poprvé se pořádně dostanete k šití a stříhání látky. V druhé lekci si ušijete vlastní povlak na polštář. Na polštáři se začnete učit držet rovný šev, ale také se poprvé seznámíte s overlockem. Zjistíte, že se vše šije naruby a až hotový produkt přetáčíte na správnou stranu. Připraveny pro vás máme dvě běžné velikosti, ale není problém si určit vlastní.

3_lekce_kurz_siti_rebelion_store

3. lekce

Základy máte za sebou a nyní se můžete připravit na výrobu praktické tašky nebo batohu. Jaký výrobek zvolíte, to necháme na vás. Při výrobě tašky se naučíte přišívat uši a u batohu zase narážet cvoky. Každopádně vás level šití bude zase o něco výš! A věřte, že taková taška nebo batoh, vlastní výroby, vám udělají spoustu radosti.

4_lekce_kurz_siti

4. lekce

Momentálně se vrhneme na kosmetickou taštičku. Při šití tohoto produktu se naučíte připravit složitější konstrukci výrobku a především správné přišití zipu. Jakmile se naučíte našívat zip, tak máte z půlky vyhráno. Jen si zkuste uvědomit, kolik máte doma věcí, které mají zip. Kosmetickou taštičku užijete jak každý den, tak se vám skvěle bude hodit na cesty.

5_7_lekce_kurz_siti_brno

5. – 7. lekce

Pracovat s tkaninou už umíte. Stroj už vás poslouchá na slovo a tak můžeme vyzkoušet složitější materiály. Tkaninu nahradíme úplete, neboli pleteninou a vyzkoušíme si zpracovat pružný materiál. Šití trika nám zabere trochu více času, proto jsme ho rozdělili do 3. lekcí. Tentokrát budete naplno využívat overlock a také si projdete rychlým školením o konstrukci  střihů.

kurz_siti_pokrocili_brno

Kurzy šití – pokročilí

Momentálně máte za sebou základy a můžete se vrhnout na složitější techniky šití. V pokročilých vás čekají stylové tepláky, šaty a mikina s kapucí. Pánové můžou ušít šaty pro své partnerky, případně vymyslíme něco, co budete chtít.

Cena kurzu pro pokročilé je 2. 500,-

Rebelion ateliér

Otevřená šicí dílna

Máte již nějaké zkušenosti se šicím strojem, případně jste prošli naším kurzem šití a rádi byste si něco ušili, ale nemáte všechny pomůcky? Pak máte možnost využít naší otevřené šicí dílny!
Otevřená šicí dílna je otevřena pro veřejnost každý všední den 10:00 – 16:45. Kapacita jsou 4 místa. Cena za hodinu šití je 70,-. V ceně jsou zahrnuty různé barvy nití. Káva a voda jsou samozřejmě zdarma. Otevřenou šicí dílnu najdete na adrese Jakubská 123/5, přímo nad obchodem.

Partner kurzů šití

logo_pozitiv-zona-black

Díky našemu partnerovi – Ráj šití – vám můžeme nabídnout ty nejnovější a nejkvalitnější stroje a pomůcky na trhu. Ráj šití je internetový obchod, který prodává šicí stroje, overlocky, coverlocky, mandly, domácí spotřebiče a potřeby pro domácnost. V e-shopu Raj-siti.cz zakoupíte kvalitní domácí šicí stroje a vyšívací stroje světoznámých značek Lucznik, Brother, Janome, Zetina, Bernina, Singer a AEG.
Ke svým šicím strojům můžete v internetovém obchodě Ráj šití dokoupit i overlocky značek Lucznik, Janome, Brother, Bernina a Zetina nebo coverlocky Janome, Brother či Bernina.
Pokud si nejste jistí s výběrem správného stroje, neváhejte se na Ráj šití obrátit. Rádi vám s výběrem pomůžou, my můžeme jen a jen doporučit.