Pavla Vachunová

– Designer, Tyformy

Studio Tyformy zaměřující se na tvorbu užitných předmětů z porcelánu vede Pavla Vachunová. Ateliér se profiluje specificky pojatými šperky, užitým porcelánem i velkými exteriérovými plastikami, často inspirovanými krajinou a lokálními specifiky.

„Vyrostla jsem a žila na Horňácku, které mě hodně formovalo. Ve Velké nad Veličkou mezi Uherským Hradištěm, Strážnicí a Veselím jsem prožívala spokojené dětství, provázené širokou rodinou. Až dnes si uvědomuji, jak velmi jsem fixovaná na místa, která tak dokonale znám, kde jsem jako malá prožila tolik dobrého. Životem si nesu intenzivní pocit štěstí, vědomí domova, vlastních kořenů. Od toho se odvíjí touha a inspirace k tvorbě, i když je člověk daleko v cizině.“

 

– Designer, VenaValnoha

Designérka Vendula Valnohová se našla v minimalismu. Baví ji jednoduchost, lehkost a funkčnost. Všechny své produkty tvoří s myšlenkou udržitelné módy a vybírá jen kvalitní hovězí useň od českých dodavatelů. Každý výrobek je tedy ručně vyrobený a stává se neopakovatelným originálem, za kterým stojí spousta krásné ruční práce.

#venavalnoha

– Designer, Vivien Babicova

Mladá slovenská designérka momentálně působí ve Zlíně, v České republice, kde při studiu magisterského stupně na ateliéru oděvního designu (ADO) vytváří vlastní ready-to-wear línii zaměřenou zejména na dámsku módu a doplňky. Nejvýraznejším kouskem ze všech kolekcí je ikonická SEATBELT BAG.

#vivienbabicova #seatbeltbag

 

Zuzana Holanová
Martina Žílová

– Designers, Shit Happens

Shit Happens, porcelánové studio, má jasně vyhrazené názory. V žádném případě netolerují rasismus, diskriminaci a pokrytectví. Shit happens jsou dvě těžce pracující ženy, feministky, které hluboce odmítají zavedené stereotypy, které říkají, jak by se ženy měly chovat, oblékat a vypadat.
Kolekce „Angry bitch“ ze které pochází tento náhrdelník, je o ženské hrdosti a o tom, že ne všechny ženy jsou si ochotné kleknout za peníze. Je to o povrchnosti, která nás obklopuje, o úzkosti, kterou nám přináší. Celá sbírka je hrubá a zlá, protože i my jsme někdy hrubé a zlé. Odráží naše nálady a životní postoje. Je to životní terapie, jak se vypořádat s věcmi, které nás rozčilují.

#shithappens #shithappensporcelain

Pavla Zimmermannová

– Designer, Teabag

Pavla Zimmermannová začala s šitím již v mládí, ale ve 14 letech jej pověsila na hřebík a začala se věnovat grafickému designu. Ve čtyřiceti se vrátila ke studiu, tentokrát módního designu a v roce 2016 založila vlastní značku Teabag. Designérka nemá ráda plýtvání, přitom je fanoušek designových, funkčních a kvalitně zpracovaných věcí. A přesně takovou věc vytvořila v rámci semestrálního projektu –  tašku TEABAG, která dala značce jméno a stala se jejím hlavním produktem. Tašky Teabag se vyrábí z odstřihových čalounických materiálů, čímž je každý kus originál, ale design je zachováván jednotný a vychází ze způsobu balení čaje. Z každého prodaného kusu putuje částka v hodnotě upcyklovaného materiálu na podporu chráněné dílny pro handicapované.

– Designer, Kristýna Malovaná jewellery

Kristýna Malovaná absolvovala UMPRUM, ateliér design výrobků, v roce 2012. Je spoluzakladatelkou studia MORPHE, které se zaměřuje na práci v oblasti interiérového a produktového designu a dále také na design výstavních expozic, instalací a art direction. Získala praxi na několika zahraničních i tuzemských stážích, např. roční pobyt v Miláně, dále pak v Berlíně a ve Francii. Za svoji práci obdržela několik ocenění. Představila se na několika mezinárodních veletrzích a výstavách, jako je Salone del Mobile, Itálie (Miláno), DMY Berlin, anebo český Designblok v Praze. Má velmi blízký vztah ke šperku, který je pro ni jakási osobní forma projevu. Proto je každý její šperk vyroben v limitované edici s typickou vášní pro práci s různými materiály.

#kristynamalovanajewellery

– Fashion Designer, LEEDA

Od roku 2003 pod značkou Leeda pracuje designérka Lucie Kutálková, žijící v Praze.
Její tvorba  je charakteristická minimalistickým designem s propracovaným detailem, variabilitou i vysoce kvalitními materiály s originálním tiskem. Mimo autorskou tvorbu se soustředí i na individuální zakázkovou výrobu. Výroba probíhá za etických podmínek výhradně v ČR,  klade důraz na kvalitu i původ používaných materiálů. V originálním interiéru obchodu v Bartolomějské ulici najdete mimo oblečení a obuvi značky Leeda i doplňky a šperky od dalších nejen českých designérů. Nakupovali zde například Tilda Swinton, nebo Susan Sarandon.

#leedastore #leeda #luciekutalkova

Andrea Kopalová
Togi Burmaa

– Fashion Designers, PAON

Andreu Kopalovou a Togi Burmaa dostal na společnou vlnu školní projekt, kdy bylo úkolem vytvořit virtuální firmu. Spojila je touha po něčem vlastním a jedinečném a rozhodly se ji přenést do reálné podoby. Postupně začaly tvořit síť svých nápadů a za pár měsíců byl na světě Paon – značka spodního prádla a doplňků. Spodní prádlo Paon label je vyráběno ručně z kvalitních, převážně českých materiálů. Jejich cílem je, abyste se v jejich prádle cítili svůdně pohodlně a hlavně své! 

#ourpaon #yourpaon

Alžběta Straussová
Martina Skalická

– Fashion Designers, ONE-DAY

Značka Oneday vznikla v roce 2016 díky společné vizi Alžběty Straussové a Martiny Skalické. V kolekcích této české značky můžete najít převážně dámské oblečení a doplňky, které svojí nekomplikovanou rafinovaností umožňují pohodlné nošení  ve všech možných situacích jak přes den, tak i na večer. Designérky věří v hodnotu spolupráce a zapojují jak uživatele svých oděvů, tak české a zahraniční umělce, kteří se podílejí na tvorbě limitovaných kolekcí. Věři, že vlastnění originálu nemá být výsadou, ale svobodnou volbou.

„Wear it one day, all day, every day“

Lucia Plevová
Katarína Plevová

– Designers, SAMESIS

Značka autorských šperků Samesis vznikla v roce 2016. Tvoří ji dvojčata Lucia Plevová a Katarína Plevová, které při své tvorbě využívají netradičních materiálů – dřevo, dřevěný uhlík aj., v kombinaci se šperkařským cínem a chirurgickou ocelí. V kolekcích najdete organické minimalistické sety, ale i výrazné masivní kousky s tajemným syrovým nádechem. Designérky rády využívají takové materiály, které transformují do nových objektů, inspirovaných přírodou, krajinou, asymetrií. 

„Šperky tvoríme tak aby sme s nimi boly stotožnené my dve. A je pre nás radostné, keď niekto ocení naše kreativné myslenie a ručnú prácu.“

Jana Rollová

– Designer, JANA ROLLO

Česká designérka Jana Rollová po studiu VŠUP v Praze a pařížském IFM zakotvila v samotném centru zvučných jmén módního světa, v Paříži. Inspiraci nachází v živé přírodě, ale i ve světě technologií a architektury. Nejenže v Paříži rozvíjí svou tvorbu, ale své dovednosti a um předává i luxusním mezinárodním značkám. V kolekcích Jany Rollo najdete futuristické náušnice a náhrdelníky kruhových geometrických tvarů. Kromě navrhování šperků, se Jana Rollová věnuje tvorbě jedinečných kabelek. 

Kristýna Plesková
Pavlína Bubnová

– Designers, KABINET

Česká značka šperků Kabinet byla založena v roce 2011 Kristýnou Pleskovou a Pavlínou Bubnovou, které nachází společnou řeč v lehce bizarní estetice a v zaujetí jedinečnou poetikou sbírek kuriozit. Spojujícím prvkem je i zkoumání tvarů, zájem o moment organického růstu, bujení a práci se strukturami. Z tohoto konceptu vychází stále a tvoří svoji vlastní sbírku, svůj Kabinet. Jedná se o neotřelé kousky s příběhem, jedinečný šperk, který bude nejen ozdobou, ale i osobním talismanem. V Rebelion store studio Kabinet prezentuje své kolekce Cosmic a Crystal.

– Designer, ALEXMONHART

Značka AlexMonhart, která nese návrhářčino jméno, vznikla roku 2012. Česká návrhářka Alexandra Monhartová vyrábí prémiové streetwear doplňky, většinu z nich poznáte podle ručního zpracování, kvalitní italské hovězí kůže, minimalistického designu a černé barvy. Aktuálně najdete v jejím portfóliu 3 multifunkční batohy – Urbanus, Primus a Magnus, ale i hatchback (klobouko – kšiltovka ve spolupráci se Sofyí Samarevou), ale i cestovní kožené pouzdra a fotopásek. Batohy jsou určeny jak pro pánskou, tak dámskou klientelu.

„Ukradeno z klučičí skříně, to je to, co holky baví na značce Alex Monhart.“

– Designers, MEDUSA

Koncept ručně šitých kabelek MeDusa přišel k životu v roce 2009, kdy izraelské návrhářky Gili Rozin Tamam a Adi Gal hledaly způsob, jak použít nové materiály do oblasti módy a doplňků. Byly motivovány snahou vytvořit opravdu jedinečné kousky na poli módních doplňků. Podařilo se jim přetvořit běžný materiál a použít jej překvapivým a inovativním způsobem. Kabelky MeDusa jsou typické kombinací moderních materiálů a originálních vzorů a textur, které se plasticky promítají do jednotlivých doplňků – kabelek, penženek, batohů… MeDusa klade důraz na ekologický přístup, animal friendly materiály, udržitelný rozvoj a odolnost materiálů. 
Rebelion je jediným obchodem v ČR a SR, kde lze kabelky MeDusa zakoupit.

Iva
Burkertová

– Fashion Designer, ODIVI

Značku Odivi založila návrhářka Iva Burkertová v roce 2009.  Její oděvy i doplňky jsou inspirovány ženskou siluetou. V oblečení převládá color blocking a  jednoduché střihy z obdélníků a čtverců, které se staly pro její tvorbu typickými. Její kolekce kombinují originální design s pohodlnými materiály, které se dají nosit při různých příležitostech – ráno do práce, odpoledne na schůzku a večer na party. Žena v podání ODIVI je nespoutaná osobnost, která jde za svým, ráda nosí neotřelé modely, ve kterých se cítí pohodlně. Odivi také patří mezi stálice pražského Mercedez Benz Fashion Week. V roce 2016 představila i svou první kosmetickou řadu ve spolupráci s Nobilis Tilia a společnou kolekci s Dj NobodyListen.

Jaroslav
Bičan Šudřich

– Fashion Designer, REBELION

Značka Rebelion vznikla v roce 2016 a svou první kolekci, pod názvem RBLN collection, představila v červnu stejného roku. Za značkou Rebelion stojí sám zakladatel showroomu Jaroslav Bičan. Kolekce RBLN je dámská i pánská a částečně unisex. Kolekce je čistá a minimalistická, neobsahuje žádné potisky, jelikož základem kolekce jsou střihy, kde hlavním prvkem je přechod – zadní díl je delší než přední. Dalším prvkem kolekce je zip, který přidává modelům ten správný šmrnc. Celá kolekce je sportovně elegantní a základem je, aby se v ní klienti cítili pohodlně a mohli mezi sebou jednotlivé modely lehce kombinovat.

„Není důležité co chce společnost, je důležité, co chcete vy. Vystupte z řady, řiďte se vlastním instinktem. Buďte Rebelion!“

– Fashion Designer, SOCKSINBOX

Českou značku SocksInBox založila Iva Neumannová v roce 2011. Designové ponožky jsou vyrobeny jen z těch nejkvalitnějších testovaných a certifikovaných materiálů. Můžete si být proto naprosto jistí, že vás čeká bezstarostné a nezávadné nošení. Barevných kombinací je s každou kolekcí opravdu mnoho a nechybí ani takové ponožky, které jsou vyrobeny z bambusových vláken. Ponožky jsou zabaleny ve stylovém balení, které je vyrobeno z kvalitního kartonu, a proto můžou být skvělým tipem na dárek. 

„Miluji tvořit zajímavé designové ponožky, které dokáží skvěle doplnit váš outfit a pohled na ně dokáže rozveselit i ten nejnudnější den v práci nebo ve škole.“ 

– Fashion Designer, ADÉLA PEČLOVÁ

Designérka Adéla Pečlová je absolventkou ČVUT oboru architektura stavitelství, studentkou TUL na katedře umění a architektury.  Značka, nesoucí návrhářčino jméno, vznikla v roce 2011 a veřejnosti se poprvé představila v rámci Prague Design Week a Czech Design Week. Její kolekce šperků se nesou v jednoduchých liniích v kombinaci s kovem a sklem. Designové kousky Adély Pečlové jsou určeny ženám, které mají rády netradiční a originální šperky. V kolekcích můžete najít jak náhrdelníky, tak náramky různých velikostí. 

„Chytne se tě a nepustí, architektura uplatněná na šperku.“

Aneta Vojtová
Tereza Horáková

– Fashion Designers, PBG

Česká značka PBG je zkratkou pro Project Bags Girls. Název naprosto vyjadřuje podstatu značky, kde dvě designérky navrhují a vytvařejí tašky a příslušné doplňky. Tvorba Terezy Horákové a Anety Vojtové je charakteristická jednoduchým a minimalistkým designem a vysokou kvalitou produktů. Důraz je především kladen na funkčnost a praktičnost všech produktů. Společný projekt vznikl v roce 2011, kdy byla také vytvořena první taška. Tašky jsou tvořeny z kvalitního PVC a kůže. V kolekcích najdete jak psaníčka, větší tašky, ale nově také batohy.