Andrea Kopalová
Togi Burmaa

– Fashion Designers, PAON

Andreu Kopalovou a Togi Burmaa dostal na společnou vlnu školní projekt, kdy bylo úkolem vytvořit virtuální firmu. Spojila je touha po něčem vlastním a jedinečném a rozhodly se ji přenést do reálné podoby. Postupně začaly tvořit síť svých nápadů a za pár měsíců byl na světě Paon – značka spodního prádla a doplňků. Spodní prádlo Paon label je vyráběno ručně z kvalitních, převážně českých materiálů. Jejich cílem je, abyste se v jejich prádle cítili svůdně pohodlně a hlavně své! 

#ourpaon #yourpaon

Alžběta Straussová
Martina Skalická

– Fashion Designers, ONE-DAY

Značka Oneday vznikla v roce 2016 díky společné vizi Alžběty Straussové a Martiny Skalické. V kolekcích této české značky můžete najít převážně dámské oblečení a doplňky, které svojí nekomplikovanou rafinovaností umožňují pohodlné nošení  ve všech možných situacích jak přes den, tak i na večer. Designérky věří v hodnotu spolupráce a zapojují jak uživatele svých oděvů, tak české a zahraniční umělce, kteří se podílejí na tvorbě limitovaných kolekcí. Věři, že vlastnění originálu nemá být výsadou, ale svobodnou volbou.

„Wear it one day, all day, every day“

Lucia Plevová
Katarína Plevová

– Designers, SAMESIS

Značka autorských šperků Samesis vznikla v roce 2016. Tvoří ji dvojčata Lucia Plevová a Katarína Plevová, které při své tvorbě využívají netradičních materiálů – dřevo, dřevěný uhlík aj., v kombinaci se šperkařským cínem a chirurgickou ocelí. V kolekcích najdete organické minimalistické sety, ale i výrazné masivní kousky s tajemným syrovým nádechem. Designérky rády využívají takové materiály, které transformují do nových objektů, inspirovaných přírodou, krajinou, asymetrií. 

„Šperky tvoríme tak aby sme s nimi boly stotožnené my dve. A je pre nás radostné, keď niekto ocení naše kreativné myslenie a ručnú prácu.“

Jana Rollová

– Designer, JANA ROLLO

Česká designérka Jana Rollová po studiu VŠUP v Praze a pařížském IFM zakotvila v samotném centru zvučných jmén módního světa, v Paříži. Inspiraci nachází v živé přírodě, ale i ve světě technologií a architektury. Nejenže v Paříži rozvíjí svou tvorbu, ale své dovednosti a um předává i luxusním mezinárodním značkám. V kolekcích Jany Rollo najdete futuristické náušnice a náhrdelníky kruhových geometrických tvarů. Kromě navrhování šperků, se Jana Rollová věnuje tvorbě jedinečných kabelek. 

Kristýna Plesková
Pavlína Bubnová

– Designers, KABINET

Česká značka šperků Kabinet byla založena v roce 2011 Kristýnou Pleskovou a Pavlínou Bubnovou, které nachází společnou řeč v lehce bizarní estetice a v zaujetí jedinečnou poetikou sbírek kuriozit. Spojujícím prvkem je i zkoumání tvarů, zájem o moment organického růstu, bujení a práci se strukturami. Z tohoto konceptu vychází stále a tvoří svoji vlastní sbírku, svůj Kabinet. Jedná se o neotřelé kousky s příběhem, jedinečný šperk, který bude nejen ozdobou, ale i osobním talismanem. V Rebelion store studio Kabinet prezentuje své kolekce Cosmic a Crystal.

Alexandra
Monhartová

– Fashion Designer, ALEXMONHART

Značka AlexMonhart, která nese návrhářčino jméno, vznikla roku 2012. Česká návrhářka Alexandra Monhartová vyrábí prémiové streetwear doplňky, většinu z nich poznáte podle ručního zpracování, kvalitní italské hovězí kůže, minimalistického designu a černé barvy. Aktuálně najdete v jejím portfóliu 3 multifunkční batohy – Urbanus, Primus a Magnus, ale i hatchback (klobouko – kšiltovka ve spolupráci se Sofyí Samarevou), ale i cestovní kožené pouzdra a fotopásek. Batohy jsou určeny jak pro pánskou, tak dámskou klientelu.

„Ukradeno z klučičí skříně, to je to, co holky baví na značce Alex Monhart.“

Barbora Bucharová
Barbora Papírníková

– Fashion Designer, BUCHY

Značka Buchy byla založena v roce 2014 Barborou Bucharovou, která je designérkou, a Barborou Papírníkovou, která se stará o celou značku a vše kolem ní.  Pro tuto značku je typické lano a provaz, ze kterých Barbora tvoří stylové náhrdelníky a náramky. Ráda pracuje i s ostatními materiály, které se ve fashion oblasti běžně nepoužívají, ale hlavním cílem je vytvářet takové produkty, které jsou jednoduché, ale jsou doplněny o netradiční prvky. Šperky značky Buchy nejsou omezeny věkem, jsou tvořeny pro ženy v každém věku. Designérka se snaží naučit české ženy naučit nosit výraznější doplňky a dokázat, že se můžete cítit trendy a zároveň komfortně.

Denisa
Dovalová

– Fashion Designer, DENISADOVALA

Denisa Dovalová , módní designérka, stylistka, působící v Praze, svou praxi získala v ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati. Zároveň také pracovala v nizozemském ateliéru designérky Iris van Herpen v Holandsku, která je členkou pařížského syndikátu Haute Couture. V roce 2014 se stala vítězkou designerské soutěže Talent Black Card pro rok 2014, pořádané Unique Prague Fashion Weekem. Každoročně se účastní jako designérka různých módních akcí, jako je Unique Fashion Week, Mercedes Benz Fashion Week a další. V současné době se především věnuje volné a zakázkové tvorbě pod svou vlastní značkou. Mimo design pracuje jako stylistka, podílí se na různých uměleckých projektech jako crative artist i jako kostýmní výtvarnice, supervize, či organizátorka kulturních akcí.

Adi Gal
Gili Rozin

– Fashion Designers, MEDUSA

Koncept ručně šitých kabelek MeDusa přišel k životu v roce 2009, kdy izraelské návrhářky Gili Rozin Tamam a Adi Gal hledaly způsob, jak použít nové materiály do oblasti módy a doplňků. Byly motivovány snahou vytvořit opravdu jedinečné kousky na poli módních doplňků. Podařilo se jim přetvořit běžný materiál a použít jej překvapivým a inovativním způsobem. Kabelky MeDusa jsou typické kombinací moderních materiálů a originálních vzorů a textur, které se plasticky promítají do jednotlivých doplňků – kabelek, penženek, batohů… MeDusa klade důraz na ekologický přístup, animal friendly materiály, udržitelný rozvoj a odolnost materiálů. 
Rebelion je jediným obchodem v ČR a SR, kde lze kabelky MeDusa zakoupit.

Iva
Burkertová

– Fashion Designer, ODIVI

Značku Odivi založila návrhářka Iva Burkertová v roce 2009.  Její oděvy i doplňky jsou inspirovány ženskou siluetou. V oblečení převládá color blocking a  jednoduché střihy z obdélníků a čtverců, které se staly pro její tvorbu typickými. Její kolekce kombinují originální design s pohodlnými materiály, které se dají nosit při různých příležitostech – ráno do práce, odpoledne na schůzku a večer na party. Žena v podání ODIVI je nespoutaná osobnost, která jde za svým, ráda nosí neotřelé modely, ve kterých se cítí pohodlně. Odivi také patří mezi stálice pražského Mercedez Benz Fashion Week. V roce 2016 představila i svou první kosmetickou řadu ve spolupráci s Nobilis Tilia a společnou kolekci s Dj NobodyListen.

Jaroslav
Bičan

– Fashion Designer, REBELION

Značka Rebelion vznikla v roce 2016 a svou první kolekci, pod názvem RBLN collection, představila v červnu stejného roku. Za značkou Rebelion stojí sám zakladatel showroomu Jaroslav Bičan. Kolekce RBLN je dámská i pánská a částečně unisex. Kolekce je čistá a minimalistická, neobsahuje žádné potisky, jelikož základem kolekce jsou střihy, kde hlavním prvkem je přechod – zadní díl je delší než přední. Dalším prvkem kolekce je zip, který přidává modelům ten správný šmrnc. Celá kolekce je sportovně elegantní a základem je, aby se v ní klienti cítili pohodlně a mohli mezi sebou jednotlivé modely lehce kombinovat.

„Není důležité co chce společnost, je důležité, co chcete vy. Vystupte z řady, řiďte se vlastním instinktem. Buďte Rebelion!“

Iva
Neumannová

– Fashion Designer, SOCKSINBOX

Českou značku SocksInBox založila Iva Neumannová v roce 2011. Designové ponožky jsou vyrobeny jen z těch nejkvalitnějších testovaných a certifikovaných materiálů. Můžete si být proto naprosto jistí, že vás čeká bezstarostné a nezávadné nošení. Barevných kombinací je s každou kolekcí opravdu mnoho a nechybí ani takové ponožky, které jsou vyrobeny z bambusových vláken. Ponožky jsou zabaleny ve stylovém balení, které je vyrobeno z kvalitního kartonu, a proto můžou být skvělým tipem na dárek. 

„Miluji tvořit zajímavé designové ponožky, které dokáží skvěle doplnit váš outfit a pohled na ně dokáže rozveselit i ten nejnudnější den v práci nebo ve škole.“ 

Jana
Mikešová

– Fashion Designer, MIK

Jana Mikešová – MIK je značka oděvů inspirovaných a stvořených přírodou. Vycházející z tradičních materiálů a pletařských technik. Symbolizující jemnost, něhu a harmonii. Ztělesňující ženskost a poetičnost. Čistý design odráží jemnost jednotlivých materiálů – alpaky, ručně barveného hedvábí, mohéru či vlny merino. Jednotlivé modely skrývají řadu citlivých kontrastů a drobných detailů, které sice nejsou na první pohled tak patrné, o to působivější je však jejich objevování. Jana Mikešová se se svou značkou účastnila i IFS London Fashion Weeku a samozřejmostí je i Mercedez Benz Prague Fashion Weekend nebo Design Fashion Week.

Vladimír
Staněk

– Fashion Designer, STINAK

Vladimír Staněk, tvořící pod značkou STINAK, je jediný český designér, který předvádí na Mercedez Benz Fashion Weeku kolekci složenou z výhradně pánských modelů. Na poli českého módního průmyslu není žádným nováčkem, ale patří mezi uznávané návrháře jak u nás, tak i v zahraničí. Značka Stinak boří klasické mýty v oblékaní mužů a přináší do tohoto světa extravaganci, snahu odlišit se od davu a jedinečnost. Kromě své značky Stinak navrhuje pánské modely pro českou značkou Pietro Filipi. Časopis Forbes označil, v roce 2015, ve svém článku 30 pod 30, jeho práci jako velký přínos módě a designu.

Rebelion store má jedinečnou příležitost prezentovat, jako jediný store v České republice, práci tohoto designéra.

Adéla
Pečlová

– Fashion Designer, ADÉLA PEČLOVÁ

Designérka Adéla Pečlová je absolventkou ČVUT oboru architektura stavitelství, studentkou TUL na katedře umění a architektury.  Značka, nesoucí návrhářčino jméno, vznikla v roce 2011 a veřejnosti se poprvé představila v rámci Prague Design Week a Czech Design Week. Její kolekce šperků se nesou v jednoduchých liniích v kombinaci s kovem a sklem. Designové kousky Adély Pečlové jsou určeny ženám, které mají rády netradiční a originální šperky. V kolekcích můžete najít jak náhrdelníky, tak náramky různých velikostí. 

„Chytne se tě a nepustí, architektura uplatněná na šperku.“

Aneta Vojtová
Tereza Horáková

– Fashion Designers, PBG

Česká značka PBG je zkratkou pro Project Bags Girls. Název naprosto vyjadřuje podstatu značky, kde dvě designérky navrhují a vytvařejí tašky a příslušné doplňky. Tvorba Terezy Horákové a Anety Vojtové je charakteristická jednoduchým a minimalistkým designem a vysokou kvalitou produktů. Důraz je především kladen na funkčnost a praktičnost všech produktů. Společný projekt vznikl v roce 2011, kdy byla také vytvořena první taška. Tašky jsou tvořeny z kvalitního PVC a kůže. V kolekcích najdete jak psaníčka, větší tašky, ale nově také batohy.